Informacje i rezerwacja

Aktualności

Opłaty lokalne w 2018 roku

Data publikacji: 13-01-2018
opłaty miejscowe i uzdrowiskowe

Sanatorium, hotel SPA, ośrodek Medical SPA?

Wybierasz się sanatorium na urlop SPA, turnus rehabilitacyjny, pobyt uzdrowiskowy. Musisz pamiętać, iż oprócz opłaty za nocleg, zabiegi i wyżywienie, na miejscu w Ośrodku zapłacisz dodatkowo opłatę miejscową lub uzdrowiskową. Przedstawiamy maksymalne stawki opłat lokalnych (miejscowej i uzdrowiskowej) obowiązujących w 2018 roku. Ustalone przez gminy opłaty nie mogą przekroczyć podanych poniżej stawek maksymalnych.

Maksymalne stawki opłaty miejscowe i lokalne

  • Stawka opłaty miejscowej w miejscowościach, posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach nie może przekroczyć 2,22 zł dziennie.
  • Stawka opłaty miejscowej w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status obszaru ochrony uzdrowiskowej na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych nie może przekroczyć 3,17 zł dziennie.
  • Stawka opłaty uzdrowiskowej nie może przekroczyć 4,33 zł dziennie. Opłata uzdrowiskowa jest pobierana od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status uzdrowiska na zasadach określonych w ww. ustawie z dnia 28 lipca 2005 r., za każdą rozpoczętą dobę pobytu.

Kto nie zapłaci doatkowej opłaty za pobyt

W żadnej gminie nie pobiera się opłaty od:

  • osób przebywających w szpitalach;
  • osób niewidomych i ich przewodników;
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową;
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej;
  • pod warunkiem wzajemności - od członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Od osób, od których pobierana jest opłata uzdrowiskowa, nie pobiera się opłaty miejscowej.


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję