Informacje i rezerwacja

Aktualności

Największe w Europie baseny solankowe! Promocja!

Data publikacji: 02-02-2017
Baseny solankowe promocja

Dobiega końca modernizacja basenów solankowych w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia w Uzdrowisku Ustroń. Od 20 lutego 2017r. z nowoczesnych basenów będą mogli skorzystać goście i kuracjusze naszych Ośrodków sanatoryjnych. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania pobytu i rezerwacji terminu. 

Rok 2017 przyniesie gościom Uzdrowiska Ustroń, ale także mieszkańcom Ustronia i turystom odwiedzającym to miasto, sporą niespodziankę. Po kilku miesiącach intensywnych prac zakończy się modernizacja niezwykle popularnych, cenionych i największych w Europie basenów solankowych. Inwestycja polega na kompleksowej modernizacji hali basenowej (4 baseny – 2 duże i 2 mniejsze), strefy szatni oraz technologii basenowej wraz z atrakcjami.  Modernizacja dotyczy również podbasenia, czyli tej części która na co dzień nie jest widoczna dla gości. Tam zainstalowana zostanie najnowocześniejsza technologia basenowa.  Dodatkowo prowadzona jest również termomodernizacja (wymiana okien w całym budynku oraz modernizacja stropu) Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia.

Efekty modernizacji zobaczą Państwo tuż po przekroczeniu progu strefy basenów. Pierwsza widoczna zmiana to nowa aranżacja pomieszczeń – przebudowane zostaną również szatnie znajdujące się przy basenach. Duże ułatwienie będą miały osoby niepełnosprawne korzystające basenów. Wszyscy goście Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, nie tylko kuracjusze, będą mieli do dyspozycji nowy system kontroli dostępu. 

Nowoczesne baseny solanowe Ustron

Baseny solankowe to podstawa zabiegów z kinezyterapii.

Osoby, które poznały ustrońskie baseny solankowe, teraz skorzystają z dodatkowych atrakcji – kąpieli wirowych i perełkowych oraz hydromasaży. W obrębie basenu znajdować się będzie również minitężnia solankowa zasilana solanką o stężeniu 5-9% (tutaj będą się odbywały inhalacje). 

Dzięki prowadzonym pracom kompleks basenowy zostanie połączony ze strefą saun (strefę tworzą sauna ziołowa, parowa, sucha oraz infrared) oraz z komorą kriogeniczną (temperatura -130 stopni C). W obrębie kriokomory modernizowane są szatnie oraz strefy higieniczne. 

Dodatkowo na powierzchni ponad 200 m2 powstanie nowoczesna strefa fitness ze strefą cardio, strefą treningu funkcjonalnego oraz strefą wolnych ciężarów. W połączeniu z bazą zabiegową Medical & Spa Prestige Club powstanie kompleks, dzięki któremu Uzdrowisko Ustroń będzie w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających gości i pacjentów. Miłośnicy aktywnego trybu życia mogą się spodziewać w nadchodzącym roku urozmaiconej i bardzo atrakcyjnej oferty zajęć sportowych. 

Baseny solankowe wizualizacje

Baseny w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia wypełnione są solanką o stężeniu 4%. Solanka, która wydobywana jest w Ustroniu z dwóch odwiertów U3 i U3A, jest 11-procentową wodą chlorkowo-sodowo-wapniową, żelazistą, jodkową, fluorkową, co oznacza, że zawiera ona wysokie stężenie chlorku sodu (średnio 95,3 g/dm3) oraz wapnia (średnio 10,5 g/dm3), żelaza (średnio  26,1 mg/dm3), jodu (średnio 15,5 mg/dm3 ) i fluoru (średnio 2,8 mg/dm3). Dzięki temu stężeniu ustrońska solanka zaliczana jest do wód o działaniu terapeutycznym. 

Modernizacja hali basenów solankowych podniesie standard usług świadczonych przez Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Systematycznie zmieniają się także gabinety zabiegowe w strefie, gdzie realizowane są zabiegi z zakresu balneoterapii (kąpiele solankowe i zabiegi borowinowe) i fizykoterapii. Nowoczesne gabinety przyjmą pierwszych kuracjuszy w połowie 2017 roku. Modernizacja tej części Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia oznacza także zakup nowoczesnego sprzętu dla całej bazy zabiegowej. Będący do tej pory wizytówką UIZ – Medical & SPA Prestige Club zaproponuje swoim gościom nowe zabiegi, m.in. wykonywane w oparciu o własną linię kosmetyków (Pelokosmetyki Uzdrowiska Ustroń).  

Baseny solankowe będą dostępne w liczbach:

  • kubatura hali basenowej 6300 m3
  • powierzchnia siłowni 230 m2
  • łączna powierzchnia szatni 240 m2 + szatnie przy kriokomorze 200 m2.

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa niezwykle atrakcyjne oferty:

- Promocja FIRST MINUTE na wszystkie pobyty z zabiegami, 

- Promocja KURACJUSZ

Obejmuje ona pobyt w ramach pakietu KURACJUSZ w dniach od 20 czerwca do 14 lipca 2017 r. W tym terminie pobyt kosztuje 20% mniej! Oznacza to, że tygodniowy pobyt (minimalna długość pobytu w ramach tej promocji) kosztuje już od 852 zł. W pakiecie oferujemy: zakwaterowanie w standardzie sanatoryjnym, całodzienne wyżywienie, opiekę lekarską i pielęgniarską oraz indywidualnie przygotowany plan zabiegów. Promocja ta realizowana jest do 19 czerwca lub do czasu wyczerpania wolnych miejsc.

Zobacz nasze Ośrodki i skorzystaj z promocji juz dzisiaj! Sprawdź naszą ofertę!

Hotel Uzdrowiskowy Wilga Ustroń

Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy Równica Ustroń

Sanatorium Uzdrowiskowe Rosomak Ustroń

Sanatorium Uzdrowiskowe Narcyz Ustroń

Kos Ustroń


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję