Informacje i rezerwacja

Poradnik kuracjusza

Wyjazd do sanatorium z KRUS

Data publikacji: 03-07-2012
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Wyjazd do sanatorium w pełni dofinansowany z KRUS

Ubezpieczonym w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rolnikom instytucja ta proponuje  możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. KRUS organizuje turnusy 21 dniowe we własnych ośrodkach. Również dla dzieci rolników organizowane są wakacyjne turnusy rehabilitacyjne przez KRUS.

Celem rehabilitacji proponowanej przez Kasę KRUS jest ograniczenie i zapobieganie niepełnosprawności, tak aby rolnik mógł wykonywać pracę na roli. Zaś w przypadku osób, które utraciły zdolność do pracy, o ile jest możliwość jej przywrócenia.

Z dofinansowanego z KRUS wyjazdu mogą skorzystać:

  • Kobiety do 60 roku życia, mężczyźni do 65 roku życia,
  • Podlegający ubezpieczeniu rolniczemu w pełnym zakresie,
  • Osoby objęte ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim w pełnym zakresie minimum od 18 miesięcy przed terminem złożenia wniosku o dofinansowanie leczenia (ten okres trwania ubezpieczenia nie jest wymagany, gdy rolnik uległ wypadkowi wykonując swoja pracę),
  • Osoby na okresowej rencie rolniczej, niezdolne do pracy, jednak samodzielnie egzystujące w społeczeństwie.

Lekarz prowadzący wypisuje wniosek ważny 6 miesięcy wraz z załączonymi badaniami. Rolnik dostarcza osobiście lub pocztą ową dokumentację do odpowiedniego oddziału regionalnego, ewentualnie placówki terenowej KRUS. Wnioski przechodzą proces rejestracji, następnie poddane zostają ocenie formalnej i merytorycznej. Rolnik otrzyma decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz propozycję wyjazdu. Gdy termin i miejsce pobytu rehabilitacyjnego zostaną zaakceptowane, petent otrzyma skierowanie na turnus do konkretnego ośrodka, z którym kontaktuje rolnika KRUS.

W takim przypadku cały pobyt: zakwaterowanie, wyżywienie wraz z dojazdem do wysokości najtańszego transportu komunikacją publiczną pokrywa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję