Informacje i rezerwacja

Poradnik kuracjusza

PKS Polonus z opcją rezerwacji miejsc! Dojedź do uzdrowiska!

Data publikacji: 16-05-2016
dojedz do sanatorium

Bezpłatny wybór i rezerwacja miejsca przy zakupie biletów online na podróż we wszystkich kierunkach, darmowa zmiana terminu wyjazdu do 1h przed opłaconym już kursem, możliwość zamówienia fotelika dziecięcego czy zakup biletu powrotnego online z 50% zniżką – to tylko niektóre z udogodnień wprowadzonych przez PKS Polonus tuż przed sezonem urlopowym! Wraz z nową odsłoną serwisu www.pkspolonus.pl – przygotowanego we współpracy z platformą DworzecOnline.pl – pasażerowie korzystający z usług polskiego przewoźnika mogą już teraz komfortowo podróżować, korzystając z nowych funkcjonalności bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Rewolucyjne na krajowym rynku przewozów autokarowych udogodnienia dla pasażerów są dostępne za pośrednictwem zmodyfikowanej – nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też graficznym – platformy www.pkspolonus.pl.

- Bez wątpienia, dzięki nowym funkcjonalnościom – stanowiącym niespotykane dotychczas na rynku udogodnienia dla osób korzystających z krajowej i międzynarodowej komunikacji autokarowej – PKS Polonus wyznacza światowe standardy na rynku przewozowym. Kluczem do sukcesu w tej branży jest nie tylko szeroka siatka połączeń i atrakcyjne warunki cenowe, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i satysfakcja podróżnych, stąd PKS Polonus – jako wiodący przewoźnik autokarowy w kraju – zdecydował się na wprowadzenie tak znaczących zmian w zakresie usług okołotransportowych, zapewniając tym samym swoim pasażerom możliwie najwyższy standard w zakresie rezerwacji, zakupu i zarządzania biletami online, co znacząco ułatwi planowanie podróży, zwłaszcza w przypadku nieprzewidzianych zmian, przy jednoczesnej oszczędności kosztów i podniesieniu komfortu przejazdu autokarami PKS Polonus – zapewnia Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

Twoja podróż – Twój wybór! Sam decyduj, gdzie usiądziesz!

Kluczową dla pasażerów PKS Polonus usługą – uruchomioną równolegle z nowym serwisem internetowym przewoźnika – jest bezpłatny wybór i rezerwacja miejsca siedzącego. Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o ustandaryzowany system numeracji foteli autokarowych, pozwalający na udostępnienie podróżnym makiety pojazdu w trakcie zakupu biletu online. Z opcji rezerwacji konkretnego miejsca na pokładzie autokaru – dostępnej z przystanku początkowego – mogą korzystać zalogowani użytkownicy serwisu www.pkspolonus.pl.

Dodatkowo, przewoźnik przewidział miejsca dla osób niepełnosprawnych, jak też funkcjonariuszy pełniących służbę publiczną, które zostały wyznaczone w pierwszym rzędzie za kierowcą.

Nagła zmiana planów? Z opcją „Zarządzaj biletem” to żaden problem!

Od kwietnia 2016 roku pasażerowie PKS Polonus mają również do dyspozycji rewolucyjną na rynku przewozów autokarowych opcję dokonania – już po zakupie biletu w serwisie online – bezpłatnej zmiany godziny czy nawet terminu podróży, bez konieczności ponoszenia opłaty manipulacyjnej, pobieranej przez innych przewoźników. Podróżni zarejestrowani w internetowym systemie sprzedaży PKS Polonus mogą dokonywać modyfikacji w rezerwacjach dzięki nowej funkcji: „Zarządzaj biletem”. Zmiana terminu możliwa jest najpóźniej na 1 godzinę przed zarezerwowaną wstępnie podróżą.

Korzystając z panelu administracyjnego, zalogowani podróżni mogą również – poza zmianą godziny czy daty wyjazdu – ponownie wydrukować zakupione bilety czy dokonać ich zwrotu, zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Podróżujesz z dzieckiem? Zamów fotelik!

Dla bezpieczeństwa dzieci podróżujących na pokładach autokarów PKS Polonus, przewoźnik przygotował bezpłatną opcję zamówienia fotelika lub podstawki samochodowej. Rezerwacji należy dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.pkspolonus.pl w dowolnym momencie przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu rodzice podróżujący z dziećmi autokarami PKS Polonus będą mogli czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie.

Strefa Pasażera PKS Polonus na nowej stronie www

E-centrum informacyjne dla podróżnych PKS Polonus stanowi „Strefa Pasażera”, za pośrednictwem której klienci mogą nie tylko kupić bilet, ale znajdą w niej również m.in: rozkłady jazdy, wyszukiwarkę kursów, cennik usług, mapę punktów sprzedaży, informacje o ulgach i promocjach, aktualności oraz newsy z trasy. Za pośrednictwem nowej platformy podróżni mogą także korzystać z ofert specjalnych i zniżek, dostępnych m.in. przy opcji zakupu biletów online.

Nowością na stronie internetowej jest interaktywna mapa połączeń, na której oznaczone zostały wszystkie przystanki w Polsce i poza jej granicami, dostępne w sieci połączeń PKS Polonus. Po kliknięciu na wybraną miejscowość, podróżni otrzymują dostęp do informacji o możliwych połączeniach z i do wskazanej lokalizacji – wraz z podglądem w opcji „street view”, dostępnej dzięki modułowi geolokalizacji – co znacznie ułatwia planowanie, zwłaszcza wieloetapowych podróży lub wypraw „w nieznane”.

Z PKS Polonus powroty tańsze o 50% przy zakupie biletów online

Atrakcyjnym rozwiązaniem dla podróżnych kupujących bilety za pośrednictwem serwisu www.pkspolonus.pl jest również 50% zniżka na podróż powrotną, realizowana przy jednoczesnym zakupie biletu na wyjazd w danym kierunku. Aktualna odsłona akcji promocyjnej „Tanie Powroty” obowiązuje do 30 czerwca 2016 roku.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Niezwykle ważną dla pasażerów PKS Polonus opcją – udostępnioną w zmodyfikowanym pod względem funkcjonalnym i graficznym serwisie internetowym www.pkspolonus.pl – jest formularz zgłoszeniowy przeznaczony dla pasażerów niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie przez przewoźnika – we współpracy z Dworcem Zachodnim w Warszawie – opieki oraz właściwych warunków podróżowania, niezbędnych w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się.

Komfort i wysoki standard podróży z PKS Polonus

Poza nowymi udogodnieniami, wprowadzonymi przez PKS Polonus w kwietniu 2016 roku, przewoźnik standardowo zapewnia również w każdym z autokarów:

  • dostęp do bezpłatnego internetu, dzięki wyposażeniu pojazdów w nowoczesne urządzenia typu hotspot Wi-Fi
  • opcję sprawdzenia – w serwisie internetowym www.pkspolonus.plaktualnej lokalizacji pojazdu na trasie, dostępną dzięki modułowi geolokalizacji
  • większą przestrzeń na nogi i między fotelami w porównaniu do standardu oferowanego przez innych przewoźników
  • rozkładane, a w większości pojazdów również dodatkowo rozsuwane, fotele z indywidualnym oświetleniem i nadmuchami
  • indywidualne pasy bezpieczeństwa, zainstalowane przy każdym fotelu
  • dostęp do gniazdek zasilania o mocy 230V
  • pokładowe toalety w większości taboru
  • klimatyzację / ogrzewanie
  • wykwalifikowany personel – wszyscy kierowcy Polonus legitymują się certyfikowanym kursem Ratownika Drogowego, przygotowującym do udzielania pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i zachorowaniach

Bilety na trasach obsługiwanych przez PKS Polonus – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można kupić w 60-dniowej przedsprzedaży: u kierowcy, w kasach dworcowych PKS, w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju oraz online – na nowej stronie www.pkspolonus.pl.

 


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję