Informacje i rezerwacja

Poradnik kuracjusza

Maksymalne stawki opłat lokalnych w 2015 roku

Data publikacji: 25-09-2014
oplaty lokalne

Dnia 7 sierpnia 2014r. Ministerstwo Finansów wydało obwieszczenie w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2015 r.(wydanego na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych) stawki opłat lokalnych w 2015r. ustalone przez gminy nie mogą przekroczyć podanych poniżej stawek maksymalnych:

  1. Stawka opłaty miejscowej w miejscowościach, posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach nie może przekroczyć 2,20 zł dziennie.
  2. Stawka opłaty miejscowej w miejscowościach posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej nie może przekroczyć 3,13 zł.
  3. Stawka opłaty uzdrowiskowej nie może przekroczyć 4,32 zł dziennie.

 

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych (zwane przez Ministra Finansów górnymi granicami stawek kwotowych) określone w art. 5 ust. 1, art. 10 ust. 1 i art. 19 pkt 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, obowiązujące w danym roku podatkowym, Minister Finansów ustala na następny rok podatkowy – waloryzując stawki wg zmian wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszego półrocza roku, w którym stawki ulegają zmianie, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wskaźnik ten w pierwszym półroczu 2014 r. w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r. wyniósł 100,4, czyli wzrósł o 0,4 %.

W przypadku opłaty miejscowej w miejscowościach o korzystnych właściwościach klimatycznych, uzdrowiskach kwoty maksymalne wzrosły o 1–2 grosze w stosunku do poprzedniego roku. 


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję