Informacje i rezerwacja

Poradnik kuracjusza

Uzdrowisko

Data publikacji: 02-07-2012
Tężnia w Ciechocinku

Uzdrowiskiem nazywamy obszar, na terenie którego prowadzone jest lecznictwo uzdrowiskowe, wydzielony w celu wykorzystania i ochrony znajdujących się na jego terenie naturalnych surowców leczniczych,któremu został nadany status uzdrowiska. Zgodnie z ustawą uzdrowiskową z  dnia 25 lipca 2005 o lecznictwie uzrdrowiskowym.

Status uzdrowiska może zostać nadany obszarowi, który łącznie spełnia następujące wymagania:

  • posiada złoża naturalnych surowców leczniczych o potwierdzonych właściwościach leczniczych na zasadach określonych w ustawie,
  • posiada klimat o właściwościach leczniczych potwierdzonych na zasadach określonych w ustawie,
  • na jego obszarze znajdują się zakłady lecznictwa uzdrowiskowego i urządzenia lecznictwauzdrowiskowego, przygotowane do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego,
  • spełnia określone w przepisach o ochronie środowiska wymagania w stosunku do środowiska,
  • posiada infrastrukturę techniczną w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, energetycznej, w zakresietransportu zbiorowego, a także prowadzi gospodarkę odpadami.

 

Źródło: 

Lecznictwo uzdrowiskowe w Polsce w latach 2000-2010, www.stat.gov.pl.


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję