Informacje i rezerwacja

Poradnik kuracjusza

Elektroterapia

Data publikacji: 30-10-2012

Dziedzina fizykoterapii zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych. Jest przygotowaniem do dalszej rehabilitacji, ponieważ pobudza mięśnie i przerywa mechanizm "błędnego koła bólu".

Proponujemy następujące zabiegi z elektroterapii:

  • Galwanizacja - stymulacja nerwów i mięśni prądem galwanicznym. Polega na przyłożeniu elektrody w określone miejsce.
  • Jonoforeza - wprowadzenie do tkanek leku przy pomocy prądu stałego z wykorzystaniem efektu elektroforezy. Polega na umieszczeniu chorych tkanek pomiędzy elektrodami przyłożonymi bezpośrednio do skóry i nałożeniu na niej leku w postaci maści lub żelu.
  • Prądy TENS - prąd impulsowy stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych stanów bólowych.
  • Interdyn - prąd impulsowy średniej częstotliwości, stosowany w celu zmniejszenia bólów, poprawienia ukrwienia tkanek, pobudzania skurczu mięśni szkieletowych.

Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję