Informacje i rezerwacja

Poradnik SPA & Wellness

Noworoczne postanowienie – zrobić coś dla siebie!

Data publikacji: 15-01-2016
Zamek topacz

Noworoczne postanowienie – zrobić coś dla siebie!

Każdy z nas pragnie, aby nowy rok przyniósł pozytywne zmiany i był jeszcze lepszy niż poprzedni. To dlatego tak wiele osób robi noworoczne postanowienia, które mają być mobilizacją do działania. Pośród celów związanych z karierą zawodową, sylwetką, czy nauką nowego języka, powinno znaleźć się również coś naprawdę przyjemnego, coś co zrobimy tylko dla siebie. Dobrym pomysłem może być wizyta w kameralnym SPA, w którym czeka nas prawdziwy wypoczynek.

Postanowienia noworoczne to dla większości z nas trudny do realizacji plan. Najczęściej są to bowiem cele, których osiągnięcie planowaliśmy już w zeszłym roku, a może i nawet dwa lata temu. Niepowodzenia zniechęcają i sprawiają, że kolejny raz styczeń rozpoczynany z obawą, czy tym razem się uda. Stres z reguły nie sprzyja działaniu, dlatego w tym roku pośród naszych postanowień powinno znaleźć się coś, co zrobimy dla siebie z wielką przyjemnością i bez lęku o to, czy podołamy wyzwaniu. Warto na przykład obiecać sobie, że znajdziemy czas na wypoczynek i wybierzemy się do SPA.

Wypoczynek przed noworocznymi wyzwaniami

Nawet krótki, weekendowy wyjazd potrafi sprawić, że odpoczniemy i nabierzemy sił. W domu zawsze znajdzie się bowiem coś, co zakłóci nasz relaks. Dlatego najlepiej zapomnieć o nieposprzątanej garderobie, niedokończonym projekcie, czy dokumentach do przejrzenia, zostawić laptopa i wybrać się do kameralnego SPA. Doskonałym miejscem będzie na przykład SPA w Zamku Topacz, które umiejscowione zostało w podziemiach historycznego obiektu, w zaadaptowanej zamkowej piwnicy oraz nowej, dobudowanej części budynku. Utrzymane jest w stonowanej kolorystyce – dominują tu barwy ziemi, a do wykończenia wnętrz wykorzystane zostały naturalne materiały, takie jak: kamień, cegła, drewno, łupek. Ich otoczenie pozwala na oderwanie się od codziennych spraw i wyciszenie, którego dzisiaj tak często nam brakuje. W tym celu warto skorzystać także z basenu z tarasem, z którego rozciąga się piękny widok na kojącą zieleń parku. Szczególnie przyjemna jest również kąpiel w zewnętrznym jacuzzi z kominkiem – pełen relaks. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą z kolei skorzystać z licznych przestrzeni do uprawiania sportów, takich jak ścieżki rowerowe i rolkowe, korty tenisowe, strzelnica golfowa oraz staw i rzeka umożliwiająca spływy kajakowe.

W nowy rok z nową energią

SPA w Zamku Topacz zapewnia gościom kameralną atmosferę i daje poczucie komfortu. Możemy tu skorzystać między innymi z zabiegów opartych na kosmetykach legendarnej, luksusowej marki Ingrid Millet, specjalizującej się w kosmetykach na bazie naturalnych składników marki Kurland, a także marki Marii Galland, która o skórze zwykła mawiać „krajobraz, mozaika potrzeb”. Relaksujące i pielęgnujące rytuały na twarz i ciało, kąpiele, masaże oraz pielęgnacja dłoni i stóp sprawią, że nowy rok rozpoczniemy odmienieni i wypoczęci. Z kolei dobre samopoczucie da nam nową energię do realizacji naszych noworocznych postanowień.

To, czy nachodzący rok będzie udany zależy wyłącznie od nas. Dlatego pamiętajmy, że nasze noworoczne postanowienia powinny być tym, czego naprawdę pragniemy i czego nam brakuje. Niezależnie od tego, znalezienie czasu dla siebie i zwolnienie tempa w zabieganym życiu, powinno być jednym z naszych priorytetów.

Zamek Topacz położony jest zaledwie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.

O Zamku Topacz

Zamek Topacz to jeden z niewielu historycznych obiektów zamkowych na Dolnym Śląsku, który został zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel z pełnym zapleczem konferencyjno-eventowym. Hotel posiada 55 eleganckich pokoi, 4 sale konferencyjne i bankietowe oraz restaurację. Otacza go 50 hektarowy teren, oferujący mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i sportowych, na którym znajduje się także Muzeum Motoryzacji.

W styczniu 2016 roku planowane jest otwarcie serca kompleksu hotelowego – Zamku Topacz. Zrewitalizowany obiekt będzie pełnił funkcję hotelu z basenem oraz butikowym SPA, w którym usługi świadczone będą na poziomie 5- gwiazdkowym. Dotychczasowa oferta obiektu poszerzy się więc o 9  nowych pokoi spełniających najwyższe kryteria oraz salę konferencyjną z kominkiem i indywidualnym tarasem, a także wykwintną restaurację, prowadzoną  przez doświadczonych szefów kuchni.

Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję