Informacje i rezerwacja

Poradnik SPA & Wellness

Jak cieszyć się naturalną opalenizną przez cały rok?

Data publikacji: 30-09-2014
zadbaj o opalenizne w spa

Piękną, naturalną opaleniznę można zachować na dłużej, stosując odpowiednie kosmetyki i zabiegi. Aby wydobyć z głębszych warstw skóry pożądany odcień, wykonajmy najpierw delikatny, jednak nie kwaśny peeling np. z płatków owsianych, kawy czy miodu. Następnie zastosujmy balsam, który utrwali efekty kąpieli słonecznych. Aby był skuteczny powinien zawierać wyciąg z orzecha włoskiego, np. juglon i beta - karoten, które w naturalny sposób pogłębiają efekt opalenizny, również tej uzyskanej w solarium. Warto, aby wybrany przez nas balsam był również bogaty w substancje odżywcze i regenerujące, zapobiegające łuszczeniu się naskórka tj. olej z orzecha kokosowego, ekstrakt z figi, witaminę E, czy d-panteon.

Opalanie natryskowe

Kiedy nasza skóra straci już naturalnie opalony koloryt, możemy sięgnąć po sztuczne metody opalania. Piękny, oliwkowy brąz można uzyskać w ciągu kilku minut, wykonując opalanie natryskowe. Pamiętajmy, aby przed zabiegiem wykonać peeling oraz depilację ciała. Dobrze przygotowana do opalania skóra powinna być sucha. Udając się na opalanie natryskowe nie używamy więc balsamów, jak również perfum i nie nakładamy makijażu. Uzyskana w ten sposób opalenizna jest wynikiem reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka. Efekt utrwala się do 12 godzi, stąd należy wstrzymać się przez ten czas z kąpielą. Uzyskany kolor zanika stopniowo w trakcie naturalnego procesu złuszczania naskórka.

Opalanie w solarium

Opaleniznę po zakończonym sezonie wakacyjnym możemy także podtrzymać, udając się do solarium. Opalanie za pomocą sztucznie wytwarzanych promieni UV należy rozpocząć od krótkich 4-5 minutowych seansów, a następnie stopniowo zwiększać czas ekspozycji. Maksymalny czas opalania nie powinien trwać dłużej niż 20 min (w przypadku cery wrażliwej, jasnej fototyp I,II) lub 30 min w przypadku ciemnej karnacji (fototyp IV). Pomiędzy sesjami wskazane są jednodniowe przerwy w przypadku oliwkowej cery, dwudniowe zaś w przypadku cer wrażliwych. Opalanie powinno odbywać się raz dziennie i nie częściej niż trzy razy w tygodniu, najlepiej z zastosowaniem kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych.

Sztuczna opalenizna, a korzystanie z zabiegów w SPA

Osoby opalające się w solarium oraz stosujące metodę natryskową mogą korzystać ze wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych w SPA z pominięciem mocnych peelingów, długich i gorących kąpieli, sauny oraz łaźni parowej, ponieważ zabiegi te intensywnie zmiękczają i złuszczają naskórek, szybciej niwelując opaleniznę.

Materiał prasowy: Malinowe Hotele


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję