Informacje i rezerwacja

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci Jagusia Kudowa Zdrój

Adres:
 • Słoneczna 17
 • 57-350 Kudowa Zdrój
 • Liczba odsłon: 13339

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Jagusia” położony jest w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Uzdrowisko stanowią dwa piękne budynki połączone ze sobą ciekawym architektonicznie korytarzem. Jeden z nich oferuje bazę noclegową (pokoje dziecięce 3-7 osobowe), opiekę medyczną, drugi zaś to szkoła z dwiema świetlicami, biblioteką, pracownią komputerową, salą gimnastyczną oraz przytulna jadalnią. Do dyspozycji małych kuracjuszy oddajemy również mini park z placem zabaw i boiskiem. W tak przyjaznym otoczeniu i niemal rodzinnej atmosferze dzieci zapominają o chorobie i problemach a dzięki temu szybciej wracają do zdrowia.

Kuracja w „Jagusi” polecana jest głównie dzieciom, które borykają się z problemem nadwagi i otyłości ale i ze schorzeniem narządu ruchu, dróg oddechowych, układu trawienia, problemami reumatologicznymi i endokrynologicznymi. Oferujemy również specjalne pieczywo dla dzieci na diecie bezglutenowej. 

W obiekcie proponujemy również komfortowe pokoje dla rodziców i opiekunów, którzy pragną towarzyszyć swoim pociechom podczas ich kuracji. Mali kuracjusze mogą cieszyć się na miejscu nowoczesnym basenem rehabilitacyjno- rekreacyjnym. Troski o dobrą kondycję nauczą się również korzystając z komfortowego centrum fitness, gdzie do ich dyspozycji przygotowaliśmy najwyższej jakości sprzęt aerobowy oraz cardio.

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci "Jagusia" specjalizuje się w leczeniu:

 • otyłości
 • chorób przewodu pokarmowego (w szczególności celiakii i zespołów złego wchłaniania, choroby wrzodowej, zapaleń wątroby)
 • schorzeń endokrynologicznych i hematologicznych
 • chorób układu oddechowego i laryngologicznych
 • chorób narządu ruchu w tym wad postawy i reumatologicznych

Do dyspozycji kuracjuszy jest szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych:

 • kąpiele mineralne, wirowe i podwodne, natryski, bicze wodne, hydromasaż, suche kąpiele kwasowęglowe
 • masaże ręczne i aguavibron
 • inhalacje solankowo-olejkowe
 • gimnastyka grupowa i indywidualna, gimnastyka przyrządowa na sali fitness, gimnastyka w wodzie,v
 • zajęcia terenoterapii

Realizowany program kinezyterapii zawiera:

 • gimnastykę ogólnousprawniającą
 • zajęcia terenoterapii
 • gimnastykę ogólnousprawniającą w wodzie
 • ćwiczenia oddechowe połączone z ćwiczeniami relaksacyjnymi
 • gimnastykę korekcyjną w przypadku występowania wad postawy
 • zabiegi balneologiczne.

 Kudowa Zdroju jest kurortem posiadającym tradycję uzdrowiskowo-sanatoryjną sięgającą XVII wieku ze stałymi i sezonowymi atrakcjami turystycznymi. Doskonałe walory przyrodolecznicze, sąsiedztwo przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne obiekty muzealne i kulturowe, nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy z Czechami powoduje, że Kudowa Zdrój cieszy się zasłużonym zainteresowaniem, zarówno wśród kuracjusz jak i turystów.

Atrakcje:

 • Aqua Park

Basen sportowo rekreacyjny „Wodny Świat" jest wielką atrakcją nie tylko dla gości uzdrowiska, turystów oraz wycieczkowiczów, ale również dla mieszkańców regionu. Obiekt znajduje się w centrum uzdrowiska.

W skład jego wyposażenia wchodzi: basen sportowo – rekreacyjny o długości 25 m, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, ślizgawka, wanny do hydromasażu (jacuzzi) oraz część fitnessowa obejmuąca: sauny, solarium, siłownię, gabinet masażu i dwa tory do gry w kręgle. Basen jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aquapark Aquapark Aguapark Aguapark

 • Dawne rzemiosła

Tak wielkiej kolekcji narzędzi i wyrobów rzemieślników (szewców, krawców, rymarzy, kaletników, bednarzy, kołodziejów i kowali) prawdopodobnie nie znajdziecie nigdzie indziej, mimo że w wielu miejscach powstaje coraz więcej muzeów i skansenów.

Przewodnikami po naszych zbiorach są profesjonaliści, doskonale znający te zanikające zawody i potrafiący opowiadać o nich w sposób zajmujący i nietuzinkowy. Wizyta u nas z pewnością będzie niezapomnianą przygodą zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Rzemiosło Rzemiosło Dawne Rzemiosła Dawne Rzemiosła

 • Dolina sportów zimowych

Sporty Zimowe Sporty Zimowe Dolina Sportów Zimowych

 • Kaplica Czaszek

Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku którego ściany i sufit wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka , któremu budowa kaplicy , zbieranie szczątków , dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat... Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka w której spotkały się szczątki dawnych rodzin , przyjaciół i wrogów. Raz w roku o północy z 14 na 15 sierpnia odprawia się w Kaplicy Czaszek mszę św. za wszystkich którzy w niej spoczywają oraz za wszystkich którzy umarli na wskutek chorób lub w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

Kaplica Czaszek Kaplica Czaszek Kaplica Czaszek Muzeum Żaby

 

 • Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.
Muzeum istnieje od 12 grudnia 2002 roku. Na powierzchni 300 m2 pokazana jest kilkutysięczna, największa w Polsce wystawa zabawek.

W tym miniaturowym świecie prezentujemy prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego - od starożytności po lata 80-te XX wieku. Są teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Są też przybory szkolne i mini-klasa sprzed 50 lat.

Warto poznać historię zabawek gdyż człowiek i zabawki są ze sobą związane od zarania dziejów. Zabawki to genialny wynalazek, który był w posiadaniu każdego z nas. Zabawki były i są zminiaturyzowanymi przedmiotami ze świata dorosłych. Zawsze odzwierciedlały epokę w której powstały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenia historyczne. Sprawiały radość, rozbudzały wyobraźnię, uczyły. Są dobrem ogólnoświatowym, nieprzemijającym, świadectwem rozwoju kultury materialnej ludzkości.

 • Muzeum Żaby

Pierwsze w Polsce Muzeum poświęcone Żabom we wszelkiej postaci. Muzeum mieści się budynku obok Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych. Zapoczątkowane zbiorami przekazanymi z Berlina ze Stowarzyszenia Kudowa & Kultur. Dziś możemy podziwiać eksponaty od zabawek po preparaty różnej wielkości. Muzeum jest często odwiedzane przez dzieci i młodzież szkolną. Posiada kolekcję ponad 3000 eksponatów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów.

 •  Park Zdrojowy

Centralnym miejscem Kudowy Zdrój odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy jest Park Zdrojowy. Założony w XVIII wieku w miejscu wypływania źródeł mineralnych u podnóża góry zwanej Parkową swój najbujniejszy rozkwit notował w latach 20-tych XX wieku. Bogata zróżnicowana w zależności od pory roku roślinność parku obfituje w agawy, kaktusy, opuncje, draceny, saganowce i rododendrony .Schodząc do Parku Zdrojowego od strony ul. Zdrojowej mijamy Pijalnię Wód Mineralnych wraz z Salą Koncertową. W Pijalni warto zwrócić uwagę na freski A.Molnara obrazujące Dolny Śląsk początku XX wieku. Na przeciwko u podnóża góry Parkowej położony jest budynek Zwany Zameczkeim wybudowany w 1772 roku, obecne sanatorium. Obok dominuje wspaniała bryła Sanatorium Polonia mieszcząca w swym wnętrzu min. Teatr Zdrojowy im.S.Moniuszki.

Ciekawym miejscem wydarzeń kulturalnych i koncertów w parku jest duża otwarta hala spacerowa tzw. "„Teatr pod Blachą". W pobliżu usytuowane jest popiersie Stanisława Moniuszki, którego muzyka rozbrzmiewa w kurorcie już od 42 lat corocznie w czasie Festiwalu Moniuszkowskiego. Od strony zachodniej Park zamknięty jest okazałym stawem po którym już niebawem będzie można popływać łodką. Tuż za stawem znajduje się przejście graniczne z Republiką Czeską.

Park Zdrojowy Park Zdrojowy   Park Zdrojowy Park Zdrojowy

 • Park Colorado

Park "Colorado" położony jest w najstarszej części Kudowy - Czermnej tuż przy granicy z Republiką Czeską. Z parku roztacza się malowniczy widok na okoliczne góry, często można zaobserwować szybujących paralotniarzy, którzy wybrali sobię tę część Kotliny Kłodzkiej do uprawiania swojej dziedziny sportu. Z parku "Colorado" w ciągu kilku minut można dojść do innych atrakcji Czermnej: Szlaku Ginących Zawodów, gdzie można zapoznać się między innymi z dawnymi zajęciami miejscowej ludności oraz wzbudzającej refleksje nad śmiercią choć nieco makabrycznej Kaplicy Czaszek.

Park Colorado Park Colarado

 • Park Linowy

Park Linowy Park Linowy Park Linowy 

 • Park Rozrywki

Siedziba firmy Park Rozrywki mieści się na Ziemi Kłodzkiej, ale jej działanie nie ogranicza się tylko do rynku lokalnego. Firma działa na terenie całego kraju.

Z urządzeń, które oferuje do Państwa dyspozycji z powodzeniem mogą korzystać dzieci jak również dorośli.

Firma uczestniczy w imprezach sponsorowanych, zorganizowanych imprezach plenerowych, koncertach, festynach, dożynkach, piknikach, weselach, dniach dziecka, urodzinach, zawodach sportowych, imprezach dla firm, oraz wszystkich pozostałych masowych imprezach na terenie całego kraju.
Nasz cel: dawać radości innym oraz 100% profesjonalizmu.

Zapewniamy, że miła i fachowa obsługa z naszej strony zagwarantuje pełne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom zabawy oraz niewątpliwie przyczyni się do sukcesu zaplanowanej przez Państwa imprezy

 

Park Rozrywki Park Rozrywki Park Rozrywki

 

 • Park Narodowy Gór Stołowych

 Góry Stołowe Góry Stołowe Góry Stołowe Góry Stołowe

 • Rancho Montana
 • Ruchoma szopka
 • Skansen - Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego
 • Stajnia Fiakier
 • Szlak Ginących Zawodów
 • Źródełko Marii.

Atrakcje w okolicy: Błędne Skały, Park Dinozaurów, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Szczeliniec Wielki, Kąpielisko w Nachodzie.

 Źródło: www.kudowa.pl

Brak zdjęć
 • Pobyt uzdrowiskowy dla dzieci

  Pobyt uzdrowiskowy dla dzieci

  W skład pakietu wchodzą:

  • 7 noclegów w pokoju o wysokim standardzie,
  • wyżywienie: w dniu przyjazdu kolacja, w dniu wyjazdu śniadanie, a pozostałe 5 dni dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja,
  • opieka lekarska i pielęgniarska.

  Zabiegi lecznicze:

  • 3 zabiegi dziennie zgodnie z  zaleceniem lekarza - od poniedziałku do piatku bez świąt,
  • Kuracja pitna,
  • nieograniczony wstęp na baseny oraz Słonecznego Fit Centrum od poniedziałku-soboty w godz.: 15.00 - 21.00, a w niedzielę i święta bez ograniczeń.

  Doba hotelowa w dniu przyjazdu od godz.15.00 do 11.00 w dniu wyjazdu.

  Opłata miejscowa (klimatyczna): 4zł/osoba za dobę płatna gotówką w recepcji obiektu.

  *Możliwość rezerwacji dowolnej ilości dni.

  SEZON NISKI A: 05.01.2020 – 04.04.2020 oraz 05.10.2020 – 19.12.2020

  • Cena za dobę w pokoju 1osobowym 160zł.
  • Cena za dobę w pokoju 2osobowym 140zł.
  • Cena za dobę w pokoju 3osobowym 130zł.
  • Cena za dobę w pokoju 4osobowym 120zł.

  SEZON WYSOKI B: 05.04.2020 – 04.10.2020 oraz 20.12.2020 – 02.01.2021

  • Cena za dobę w pokoju 1osobowym 190zł.
  • Cena za dobę w pokoju 2osobowym 170zł.
  • Cena za dobę w pokoju 3osobowym 160zł.
  • Cena za dobę w pokoju 4osobowym 150zł.

  Pobyt uzdrowiskowy można połaczyć z pobytem hotelowym dla osoby dorosłej - opiekuna.

  Cena: od 840,00 pln / os.
  Zapytanie rezerwacyjne »
 • Pobyt Hotelowy dla dorosłych

  Pobyt Hotelowy dla dorosłych

  W skład pakietu wchodzą:

  • 7 noclegów w pokoju o wysokim standardzie,
  • śniadania.

  Zabiegi lecznicze:

  • Kuracja pitna,
  • nieograniczony wstęp na baseny oraz Słonecznego Fit Centrum od poniedziałku-soboty w godz.: 15.00 - 21.00, a w niedzielę i święta bez ograniczeń.

  Doba hotelowa w dniu przyjazdu od godz.15.00 do 11.00 w dniu wyjazdu.

  Opłata miejscowa (klimatyczna): 4zł/osoba za dobę płatna gotówką w recepcji obiektu.

  *Możliwość rezerwacji dowolnej ilości dni.

  SEZON NISKI A: 05.01.2020 – 04.04.2020 oraz 05.10.2020 – 19.12.2020

  • Cena za dobę w pokoju 1osobowym 120zł.
  • Cena za dobę w pokoju 2osobowym 100zł.
  • Cena za dobę w pokoju 3osobowym 90zł.
  • Cena za dobę w pokoju 4osobowym 80zł.

  SEZON WYSOKI B: 05.04.2020 – 04.10.2020 oraz 20.12.2020 – 02.01.2021

  • Cena za dobę w pokoju 1osobowym 150zł.
  • Cena za dobę w pokoju 2osobowym 130zł.
  • Cena za dobę w pokoju 3osobowym 120zł.
  • Cena za dobę w pokoju 4osobowym 110zł.

  Pobyt uzdrowiskowy można połaczyć z pobytem hotelowym dla osoby dorosłej.

  Cena: od 700,00 pln / os.
  Zapytanie rezerwacyjne »
 • Pakiet Uzdrowiskowy dla dorosłych

  Pakiet Uzdrowiskowy dla dorosłych

  W skład pakietu wchodzą:

  • 7 noclegów w pokoju o wysokim standardzie,
  • wyżywienie: w dniu przyjazdu kolacja, w dniu wyjazdu śniadanie, a w pozostałe dni 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja,
  • opieka lekarska i pielęgniarska.

  Zabiegi lecznicze:

  • 3 zabiegi dziennie zgodnie z zaleceniem lekarza (od poniedziałku do piatku, bez świąt),
  • kuracja pitna,
  • nieograniczony wstęp na baseny oraz Słonecznego Fit Centrum od poniedziałku-soboty w godz.: 15.00 - 21.00, a w niedzielę i święta bez ograniczeń.

  Doba hotelowa w dniu przyjazdu od godz.15.00 do 11.00 w dniu wyjazdu.

  Opłata miejscowa (klimatyczna): 4zł/osoba za dobę płatna gotówką w recepcji obiektu.

  *Możliwość rezerwacji dowolnej ilości dni.

  SEZON NISKI A: 05.01.2020 – 04.04.2020 oraz 05.10.2020 – 19.12.2020

  • Cena za dobę w pokoju 1osobowym 179zł.
  • Cena za dobę w pokoju 2osobowym 149zł.
  • Cena za dobę w pokoju 3osobowym 139zł.
  • Cena za dobę w pokoju 4osobowym 129zł.

  SEZON WYSOKI B: 05.04.2020 – 04.10.2020 oraz 20.12.2020 – 02.01.2021

  • Cena za dobę w pokoju 1osobowym 229zł.
  • Cena za dobę w pokoju 2osobowym 189zł.
  • Cena za dobę w pokoju 3osobowym 169zł.
  • Cena za dobę w pokoju 4osobowym 159zł.
  Cena: od 1 043,00 pln / os.
  Zapytanie rezerwacyjne »

Komentarze:


 • * - pola wymagane

Kontakt z obiektem:

 • captcha
 • * - Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję