Informacje i rezerwacja

Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń

Adres:
 • ul. Zdrojowa 12
 • 43-450 Ustroń
 • Liczba odsłon: 23195

Opis obiektu

Sanatorium Uzdrowiskowe Kos w Ustroniu oferuje zakwaterowanie w przytulnych pokojach i apartamentach o zróżnicowanym standardzie. W budynku jest jadalnia. W pobliżu, ok. 200 m od Sanatorim Kos, znajduje się Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Pomieszczenia w budynku są opisane alfabetem Braille’a.

 • PROFILE LECZNICZE Z ZAKRESU LECZENIA UZDROWISKOWEGO:
  - choroby reumatologiczne,
  - choroby narządu ruchu,
  - choroby układu oddechowego.

Zakwaterowanie

Sanatorium zapewnia nocleg w przytulnych pokojach o zróżnicowanym standardzie, oferuje  noclegi w pokojach dwuosobowych, pokojach typu studio, wieloosobowych oraz apartamentach posiadających węzeł sanitarny, łączność telefoniczną i telewizję satelitarną. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 12.00 pierwszego dnia pobytu - obiadem i kończy się o godzinie 10.00 ostatniego dnia - śniadaniem.

Wyżywienie

W budynku znajduje się jadalnia, w której podawane są posiłki ze wskazaną dietą lekarską: podstawową, lekkostrawną, małowęglowodanową (cukrzycowa), małoenergetyczną (1200 kalorii).

Informacje dodatkowe

 • Dodatkowo pobierana jest opłata uzdrowiskowa: 2,80 PLN za każdy dzień pobytu.
 • Parking płatny - przy wszystkich obiektach Uzdrowiska Ustroń.
 • Goście, którzy przebywają na pobycie z zabiegami w Uzdrowisku Ustroń (Sanatorium Uzdrowiskowe  „KOS”, „NARCYZ”, „ROSOMAK”,  „RÓWNICA”,  hotel  „WILGA”), otrzymują w recepcji opaskę na zabiegi, za którą wnoszą kaucję w wysokości 20 zł - kaucja jest zwrotna w ostatnim dniu pobytu.
 • Sanatoria dysponują pomieszczeniami na rowery.
 • W pobliżu budynków sanatoryjnych liczne trasy spacerowe i rowerowe.
 • Na XI piętrze w Sanatorium Równica znajduje się Kaplica Ekumeniczna.
 • Istnieje możliwość pobytu sanatoryjnego dla pacjentów niewidomych i niepełnosprawnych z psem asystującym. Pies powinien posiadać odpowiednią uprząż, certyfikat szkolenia, zaświadczenie o aktualnych szczepieniach (wścieklizna).
 • Wszystkim Gościom Uzdrowiska Ustroń oferujemy możliwość garażowania samochodu przy Sanatorium Uzdrowiskowym „Narcyz” - w cenie 50 zł za garaż niezależnie od ilości dni pobytu. Do ceny za wynajem garażu doliczona będzie opłata za korzystanie z parkingu.
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych badań i konsultacji w Centrum Diagnostycznym Uzdrowiska Ustroń.
 • Na doby hotelowe 24, 25, 26 oraz 31 grudnia, a także Wielki Piątek, Wielka Sobota oraz Niedziela Wielkanocna obowiązuje cennik, jak w sezonie wysokim.
 • Cena posiłków w okresach świątecznych: 25, 26 grudnia, Wielki Piątek, Wielka Sobota oraz Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny - dopłata 10 PLN do całodziennego wyżywienia; cena pojedynczych posiłków 24 grudnia - śniadanie: 18 PLN, obiad: 15 PLN, kolacja: 30 PLN.
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowo zabiegów, badań i konsulatacji

Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń” S.A. przystąpiło do realizowanego programu KART SENIORA, realizowanego w wielu miastach na terenie naszego kraju. Dla posiadaczy KART SENIORA przygotowane zostały rabaty na pobyty w naszych obiektach. Dołożymy wszelkich starań, by liczba miast, z którymi współpracujemy stale się zwiększała.

Zasady udzielania rabatu:

 • Ogólne zasady określają zapisy regulaminów Kart Seniora w poszczególnych miastach,
 • Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać informację o posiadaniu karty uprawniającej do rabatu,
 • Rabat udzielany jest na podstawie okazania karty lub dowodu osobistego podczas przyjazdu,
 • Rabat udzielany jest gościom indywidualnym, dokonującym rezerwacji bez pośredników,
 • Rabatu nie łączy się z innymi promocjami.

Atrakcje w Uzdrowisku

Pijalnia wód

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Zdrojowy z pijalnią wód, leczniczymi fontannami solankowymi, ścieżką zdrowia i spacerowymi alejkami.

Klub Kuracjusza

W wolnych chwilach zapraszamy do Klubu Kuracjusza, w którym polecamy pyszne, domowe wypieki i szeroki asortyment napoi. Klub Kuracjusza organizuje wieczorki taneczne, jak również imprezy kulturalno-rozrywkowe oraz wspólne oglądanie wydarzeń sportowych. W Klubie Kuracjusza można również korzystać z bezprze- wodowego internetu (WI-FI), a z myślą o miłośnikach gier zapewniono kącik szachowy, brydżowy i bilard.

Grota Solna

Kojąca muzyka dopełniona śpiewem ptaków z przebijającym w tle szumem wody – seans  w  grocie  solnej  to  prawdziwe  odprężenie.  Całości  dopełniają  wygodne fotele i sprzyjające odpoczynkowi oświetlenie.

Grota solna relaksuje i wspomaga leczenie wielu chorób, to wszystko dzięki  mikroklimatowi panującemu w pomieszczeniu. Seanse w grocie polecane są dla osób, które pragną się zrelaksować i uzupełnić poziom jodu w organizmie, jak również osobom chorującym na astmę, nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, niedoczynność tarczycy, łuszczycę, nerwice.


Atrakcje w okolicy

Leśny Park Niespodzianek

     Leśny  Park  Niespodzianek  to  miejsce,  które  powinno  się  odwiedzić.  Znajduje  się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i pojedynczych gości. Jest to również raj dla fotografików, którzy mają tu możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. 

   Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemie- szczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.  Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.

          Park to edukacja i rekreacja. Jedna ze ścieżek wyposażona została w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Do części rekreacyjnej zaliczyć możemy aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek oraz rozbudowany plac zabaw. Goście Leśnego Parku Niespodzianek bezpłatnie mogą skorzystać z parkingu, toalety oraz wszystkich atrakcji na terenie parku. Miejsca widokowe dają możliwość wyciszenia i podziwiania Beskidu Śląskiego.

Więcej na: www.lesnypark.pl

Muzea

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego

ul. Hutnicza 3, Ustroń

   Muzeum Ustrońskie otwarte codziennie dla zainteresowanych jest niewątpliwą atrakcją miasta o każdej porze roku. Monumentalne maszyny kuźnicze w bezpo- średnim sąsiedztwie zachęcają do zwiedzania placówki. Prezentuje ona zainteresowanym kilka bardzo ciekawych wystaw o zróżnicowanej tematyce, począwszy od historii Ustronia, a skończywszy na urokliwych ekspozycjach regionalnych z ubiorami i sprzętami z niegdysiejszych domostw, co odtwarza niepowtarzalną aurę czasów naszych przodków, które już bezpowrotnie minęły. Muzeum popularyzuje również miejscowych twórców – malarzy, rzeźbiarzy i koro- nczarki – oferując ich rękodzieło do nabycia. Ponadto stale opracowuje wielowątkową historię Ustronia, a plon prac badawczych przedstawia w licznych wydawnictwach regionalnych, które można zakupić na miejscu.

   Placówka ta spełni oczekiwania wszystkich zainteresowanych bogatymi dziejami naszego miasta, a organizowane systematycznie spotkania są okazją do poznania interesujących ludzi i różnorodnych zagadnień.

Więcej na: www.muzeum.ustron.pl/

 

Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej”

ul. 3 Maja 68, Ustroń Brzegi

    Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej”  jest oddziałem Muzeum Ustrońskiego i mieści się w Ustroniu Brzegach, przy ul. 3 Maja 68. Maria Skalicka aktem darowizny przekazała swój dom rodzinny, ogródek i dorobek kolekcjonerski całego życia na cele muzealne. Od sierpnia 1993 roku funkcjonuje tutaj muzeum biograficzne jej imienia, które ma charakter bibliofilsko - artystyczny, jako że fundatorka była znanym i cenionym bibliofilem, a także kolekcjonerem dzieł sztuki. Przedmiotem jej zainteresowań była rodzinna  ziemia cieszyńska, jej historia, kultura i ludzie z tą ziemią związani.  Więcej na: www.skalickamuzeum.pl/

Obiekty sakralne

Kościół katolicki pod wezwaniem św. Anny w Nierodzimiu

ul. Zabytkowa 23, Ustroń-Nierodzim

     Najstarszy  spośród   ustrońskich  kościołów  i   jedyny  drewniany  obiekt   sakralny w mieście. Wzniesiony został w 1769 r. z fundacji Antoniego Goczałkowskiego. Odnawiany i nadbudowywany  wielokrotnie.

    Na  uwagę  zasługuje  wnętrze,  a  przede  wszystkim ołtarz główny późnobarokowy z końca XVIII wieku z rzeźbą Boga Ojca w zwieńczeniu, a na ścianach apsydy umieszczono świętych Józefa i Jakuba oraz aniołów.

Kościół katolicki p.w. św. Klemensa

ul. Daszyńskiego 15, Ustroń

   Kościół  parafialny  p.w.  św.  Klemensa  wzniesiony w 1787 r. Jest to obiekt zbudowany z kamienia i cegły, bez wyraźnych cech stylowych.

 

Kościół ewangelicki p.w. apostoła Jakuba Starszego

ul. Daszyńskiego, Ustroń

   Wśród wiekowych lip i brzóz w niewielkiej odległości od głównej ulicy Daszyńskiego znajduje się największy obiekt sakralny w Ustroniu - kościół ewangelicki p.w. apostoła Jakuba Starszego, wybudowany w 1835 r. Wieża zakończona strzelistym ostrosłupem powstała w latach 1856-57.

 

Kościół katolicki p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego

ul. Lipowska 133, Ustroń-Lipowiec

   W centrum Ustronia Lipowca znajduje się kościół wraz z plebanią. Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego powstał w latach 1808-10. Murowany z kamienia i ce- gły, nie posiada wyraźnych cech stylowych.

 

Kościół p.w. Dobrego Pasterza w Ustroniu-Polanie

ul. Polańska 95, Ustroń-Polana

 

Kościół p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Ustroniu - Zawodziu

ul. Sanatoryjna 8, Ustroń-Zawodzie

 

Kościół p.w. NMP Królowej Polski

ul. Dominikańska 14, Ustroń – Hermanice

 

Czantoria

Wielka Czantoria ( 995 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w Beski- dzie Śląskim, dominujące w północnej części tego pasma. Jest jednocześnie szczytem granicznym między Polską, a Czechami oraz najwyższym szczytem czeskiej części Beskidu   Śląskiego.   Czantoria    porośnięta   jest   w   większości   lasami   bukowymi iświerkowo-jodłowymi, miejscami z udziałem jaworów, jesionów, modrzewi i in. Po obu stronach granicy państwowej w partiach podszczytowych znajdują się leśne rezerwaty przyrody: po stronie polskiej rezerwat „Czantoria”, a po stronie czeskiej rezerwat „Čantoryje”.

   Kolej Linowa na Czantorię została wybudowana w latach 1965-1967 i oddana do użytkowania szerokim rzeszom turystów w październiku 1967r. W latach 1991-1994 została zmodernizowana, czego rezultatem była zwiększona zdolność przewozowa. Jednak najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycją w dziejach Czantorii była wymiana kolejki linowej na czteroosobową uruchomiona w grudniu 2006 roku.

   Obecnie jest to najnowocześniejsza kolejka w polskiej części Beskidów. Kolej Linowa Czantoria jest miejscem bardzo dobrze znanym w regionie, dobrze znanym w Polsce, ale również coraz częściej odwiedzane przez zagranicznych turystów.

www.czantoria.net

Równica

   Równica – szczyt górski o wysokości 885 m nn.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy.  na wysokości 785 m n.p.m. znajduje się schronisko górskie założone w roku 1927, którego wygląd nawiązuje do architektury regionalnej. Wewnątrz mieści się placówka GOPR.

   Do schroniska prowadzi ogólnodostępna droga asfaltowa z Ustronia. Na szczycie Równicy oraz obok schroniska znajduje się węzeł szlaków turystycznych, którymi dotrzeć można do centrum Ustronia, Ustronia Polany, Skoczowa, Brennej i na Przełęcz Salmopolską. Przebiega tędy Główny Szlak Beskidzki.

   Przy szlaku z Ustronia miejsce nabożeństw protestanckich – odprawianych pod gołym niebem od czasów prześladowań religijnych do dziś.

Staw Kajakowy

ul. Hutnicza, Ustroń

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej

 

Po zjeździe z Andziołówki skrecając przed stacją benzynową w prawo, kierujemy się około 2,5 km w stronę Wilczego, gdzie znajduje się Izba Pamięci Jerzego Kukuczki. Urządzona została rodzinnym domu polskiego alpinisty. Można tu oglądać pamiątki po sławnym himalaiście, które pochodzą z wypraw odbywanych w Himalaje. Izbę prowadzi żona himalaisty, pani Cecylia, która każdorazowo z wielkim wzruszeniem i uczuciem opowiada     o życiu oraz osiągnięciach swojego męża. Jest to niezapomniana wycieczka śladami naszego wielkiego rodaka, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych himalaistów świata. Czynne po uzgodnieniu telefonicznym.

Zabytkowa Izba Regionalna Jana Kawuloka w Istebnej.

Chata Jana Kawuloka w Istebnej jest jedynym autentycznym obiektem architektury drewnianej. Autentyczny i niepowtarzalny w swoim rodzaju obiekt, jest dowodem „Siły Tradycji”, która przetrwała do dziś i jest pielęgnowana poprzez zachowane tradycyjne, obyczaje, archaiczne sprzęty domu mieszkalnego oraz unikatowe pasterskie instrumenty, na których prezentowane unikatowe melodie pozwalają zwiedzającym na wędrówkę muzyczną w dawno minione czasy.

Barwne opowieści wraz z oprawą muzyczną w starej chacie są doskonałym punktem programowym każdej wycieczki w Beskidy. Odwiedzając nasze zbiory etnograficzne odczują Państwo niepowtarzalny klimat prawdziwie magicznego miejsca.

www.chatakawuloka.pl

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince

Skocznia Narciarska w Wiśle Malince powstała w 1933 roku na terenach Lasów Państwowych. Skocznią opiekował się Rudolf Kowala z Wisły. Jej pierwszym rekordzistą był skoczek Śląskiego Klubu Sportowego Mieczysław Kozdruń, który skoczył na odległość 41 metrów. Początkowo cała konstrukcja skoczni była drewniana. Pierwsza modernizacja obiektu nastąpiła w roku 1953. Zaraz potem, w roku 1954, odbyły się na skoczni Mistrzostwa Polski, Puchar Beskidów i Mistrzostwa Województwa Śląskiego. Na przełomie lat 60. i 70. skocznia narciarska przechodziła kolejną gruntowną modernizację, której autorem był inż. Jerzy Muniak. Wybudowano nową wieżę sędziowską, a rozbieg wykonano ze stali. Punkt konstrukcyjny zmodernizowanego obiektu wynosił 105 metrów. Po rozbudowie skoczni odbyło się na niej wiele konkursów w międzynarodowej obsadzie. Rekordzistami skoczni byli m.in. Stanisław Marusarz, Antoni Wieczorek, Władysław Tajner, Zdzisław Hryniewiecki. Pierwszy granicę 100 metrów przekroczył Janusz Malik.

23 lutego 2001 roku odbyły się ostatnie na tym obiekcie zawody – Mistrzostwa Polski Seniorów. Wtedy to padł ostatni rekord na „starej” Malince, który ustanowił, skokiem na 112,5 metra, Wojciech Skupień.

28 października 2003 r. na rynku w Wiśle odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod rozbudowę malinczańskiej skoczni. W uroczystości wziął udział ówczesny Prezydent Polski – Aleksander Kwaśniewski. Oryginał w ozdobnej tulei został wmurowany jako kamień węgielny wraz z rozpoczęciem robót budowlanych w 2004 r.

W dniu 27 września 2008 r., uroczyście otwarto skocznię narciarską w Wiśle Malince, nadając jej imię Adama Małysza. Kulminacyjną częścią ceremonii było poświęcenie i nadanie skoczni imienia Adama Małysza. Wielki mistrz przeciął wstęgę odsłaniając pamiątkową tablicę potwierdzającą, że obiekt w Malince nosi jego imię.

Wieża widokowa na Baraniej Górze

Wieża widokowa na najwyższym szczycie polskiej części Śląska Cieszyńskiego. Można z niej podziwiać krajobraz Beskidu Śląskiego. Przy dobrej widoczności można z niej zobaczyć Tatry. Wysokość wieży: 15,25 m. Może na niej przebywać jednorazowo20 osób. Jej właścicielem jest Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach.
Wyposażona jest w instalację odgromową – nie zwalnia to jednak turystów z zakazu przebywania na niej podczas burzy.

Zamek Prezydenta RP – Narodowy Zespół Zabytkowy

Rezydencję Prezydenta RP Zamek w Wiśle - Czarnym na stoku Zadniego Gronia, budowano 
w latach 1929 – 1931. Autorem projektu był wybitny architekt i konserwator Adolf Szyszko – Bohusz. Obiekt powstał jako dar ludu śląskiego dla głowy państwa.
W skład Zamku, oprócz właściwej rezydencji, wchodzi również Zamek Dolny, funkcjonujący od początku jako budynek gospodarczy oraz drewniana kaplica p.w. św. Jadwigi Śląskiej, która powstała przed budową rezydencji, w 1909 roku. Powyżej Zamku znajduje się drewniana kaplica p. w. św. Jadwigi Śląskiej z 1909 roku. Została zbudowana z inicjatywy arcyksięcia Fryderyka Habsburga, niedaleko drewnianego zameczku myśliwskiego (niezachowany). Do jej wzniesienia użyto gotowych drewnianych elementów sprowadzonych z Przyszkowic koło Rybnika.
Na przełomie 1930 i 1931 roku zaistniały warunki do przekazania Zamku przez Śląską Radę Wojewódzką Skarbowi Państwa do dyspozycji Kancelarii Cywilnej Prezydenta RP. Uchwałą Prezydium Rady Ministrów z dnia 30.grudnia 1930 r. nadano Zamkowi wybudowanemu w Wiśle przez Skarb Śląski na obszarze byłej Komory Cieszyńskiej charakter gmachu reprezentacyjnego 
i przekazano go do użytku Prezydenta RP i jego następców.
 W latach trzydziestych XX wieku Zamek Prezydenta RP, jako gmach reprezentacyjny przeznaczony dla najwyższych władz państwa, wszedł w rejestr takich obiektów jak m.in. Wawel w Krakowie, Zamek i Łazienki Królewskie w warszawie, pałacyk myśliwski w Spale, pałac w Białowieży czy zamek w Poznaniu.

Prezydent Ignacy Mościcki po raz pierwszy przyjechał do Zamku 21 stycznia 1931 roku. Od tej pory bywał w nim regularnie, przynajmniej dwa razy do roku. Chętnie uczestniczył w wydarzeniach, które miały wówczas miejsce w Wiśle i Beskidach.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podjął inicjatywę przywrócenia historycznej funkcji Zespołu Zabytkowego Zamek Prezydenta RP dzięki czemu spełnia obecnie oficjalnie funkcję rezydencji głowy Państwa.
Dolny Zamek funkcjonuje obecnie jako hotel i restauracja. Wejście do kaplicy możliwe jest tylko na msze i nabożeństwa w wyznaczonych dniach 
tj. niedziele i dni świąteczne. Kaplica stanowi jeden z punktów Szlaku Architektury Drewnianej.


Aktywny wypoczynek

   Ze względu na malownicze położenie Ustronia, walory krajobrazowe oraz urządzenia sportowe Ustroń jest  wymarzonym  miejscem  do  uprawiania  różnych  form  turystyki i dyscyplin sportowych.

Turystykę można uprawiać pieszo, na rowerze i nartach. Wytyczonych jest wiele górskich szlaków turystycznych, ścieżek spacerowych i tras rowerowych. Znajdują się tu także warunki do uprawiania biegów górskich, lotniarstwa, wędkarstwa, kąpieli wodnych oraz wszelkich gier sportowych.

   Trasy spacerowe w terenie oznakowane są kwadratem o wymiarach 10 x 10 cm., przeciętym przekątną dzielącą go na dwa trójkąty, przy czym dolny trójkąt może mieć różną barwę ( czerwoną, zieloną, żółtą, itp. ) natomiast górny jest zawsze biały. Początek wszystkich tras - Ustroń Rynek, co nie oznacza, że stąd należy rozpocząć wędrówkę.
1. Szlak Źródlany - oznakowany kolorem czerwonym, długość trasy ok.8 km, czas przejścia ok.3 godz. 15 min. Na trasie w dolinie Gościradowca „Źródło Żelaziste", odkryte w 1883 r. oraz " Źródło Karola" z dobrą wodą.
2. Szlak Sanatoryjny - oznakowany kolorem żółtym, długość trasy ok. 4 km, czas przejścia ok. 1,5 godz. Na trasie ciekawe obiekty architektury współczesnej dzielnicy Ustronia Zawodzia. Szlak prowadzi do Leśnego Parku Niespodzianek, w którym można obcować z naturą, zobaczyć m.in. stację ptaków drapieżnych, łowną i chro- nioną zwierzynę europejską.
3. Szlak Nadwiślany - oznakowany kolorem zielonym i czerwonym, długość trasy ok. 7 km, czas przejścia ok. 3 godz. Trasa prowadzi nad rzeką Wisła z dala od ruchu miejskiego. Można dojść również do źródła Karola
4. Szlak Jeleniczka - oznakowany kolorem niebieskim, długość trasy ok. 5,5 km, czas przejścia ok.2 godz. Szlak prowadzi do pola biwakowego pod Małą Czantorią, gdzie zadaszona altana i krąg na ognisko. Obok kiosk spożywczy, w którym można kupić kiełbaski.
5. Szlak Leśny - oznakowany kolorem niebieskim i żółtym, długość trasy ok. 8 km, czas przejścia ok. 3,5 godz. Trasę tą można pokonać od pola biwakowego pod Małą Czantorią, dokąd dojazd drogą kołową. Trasa stanowi również dojście do czarnego szlaku turystycznego na Tuł i Małą Czantorię.
6. Szlak Miejski - oznakowany kolorem brązowym. Długość trasy ok. 3 km, czas przejścia ok. 1 godz. + 45 minut zwiedzanie Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa.
7. Szlak Zabytkowy - oznakowany kolorem niebieskim. Długość trasy ok. 4 km, czas przejścia ok.2 godz. Trasa obfituje w dużą ilość ciekawych obiektów, zabytków kultury materialnej.
8. Szlak do Jaszowca - oznakowany kolorem czarnym. Długość trasy ok. 9 km, czas przejścia ok. 3,5 godz. Na trasie spaceru wczasowa dzielnica Ustroń Jaszowiec, wybudowana z inicjatywy władz ówczesnego województwa katowickiego, gen. Jerzego Ziętka i E. Gierka.
9. Szlak Widokowy - oznakowany kolorem czerwonym. Długość trasy ok. 9,5 km, czas przejścia ok. 4 godz., atrakcyjna widokowo ale wymaga mocniejszego obuwia.
10. Ścieżka przyrodniczo - leśna Skalica, długość ok. 4 km, czas przejścia ok. 2 godz. Początek  trasy  przy  Regionalnym  Leśnym  Ośrodku  Edukacji  Ekologicznej  "Leśnik" w Ustroniu Jaszowcu. Na trasie tablice poglądowe na temat flory i fauny lasów Beskidu Śląskiego

Ośrodek

Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń

Karczma Zapiecek

Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń Sanatorium Uzdrowiskowe Kos Ustroń
 • Pakiet Kuracjusz

  Pakiet Kuracjusz

  W skład pakietu wchodzą:

  • 7 noclegów w komfortowych pokojach,
  • całodzienne wyżywienie,
  • badanie lekarskie wraz z ordynacją zabiegów,
  • indywidualnie skomponowany zestaw zabiegów realizowanych w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia (z wyłączeniem Medical & SPA Prestige Club oraz Fizjosfery) – do wykorzystania 55 zł na dobę, zgodnie z cennikiem,
  • opiekę lekarską i pielęgniarską.

  Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 12.00 a kończy o godz. 10.00. 
  Możliwość rezerwacji dowlonej ilości noclegów min. 5dób

  Sezon A: 01.01 – 30.04.2020 oraz 15.10– 30.12.2020

  Sezon B: 01.05 – 14.10.2020 w tym Święta Wielkanocne, Bożonarodzeniowe (23-26.12) oraz Sylwester (31.12).

  Cena: od 1 260,00 pln / os.
  Zapytanie rezerwacyjne »

Komentarze:


 • * - pola wymagane

Kontakt z obiektem:

 • captcha
 • * - Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję