Informacje i rezerwacja

Poradnik kuracjusza

Czy wyjazd do sanatorium we dwoje jest możliwy?

Data publikacji: 01-11-2012

Częstokroć kuracjusz wyjeżdżający do sanatorium pragnie swój pobyt leczniczy spędzić z bliską osobą: małżonkiem, przyjacielem, znajomym. Z prawnego punktu widzenia taki wyjazd nie jest rzeczą niemożliwą, istnieją jednak pewne utrudnienia w jego realizacji. Natomiast refundowany wyjazd we dwoje do sanatorium jest w zasadzie niemożliwy.

Trudno jest wyjechać we dwoje do sanatorium ze skierowania, ponieważ ów wyjazd odbywa się na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza, które odsyłane jest do NFZ, gdzie sprawą zajmuje się lekarz specjalista. To on decyduje czy skierowanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, czy dana osoba się kwalifikuje do leczenia sanatoryjnego, jeśli tak to do jakiego ośrodka zostanie skierowana i w jakim terminie. Dlatego jasne jest, iż jeśli małżonkowie mają inne schorzenia, to zostaną skierowani do różnych ośrodków specjalizujących się w leczeniu owych schorzeń.

Nawet jeśli obie osoby zostaną skierowane do ośrodka o tym samym profilu leczniczym, nadal nie ma gwarancji wyjazdu w tym samym czasie, nawet wysłanie obu skierowań do funduszu jednocześnie.

Jedynym pewnym i szybkim sposobem zorganizowania wspólnego wyjazdu do sanatorium jest wyjazd komercyjny. Oczywiście łączy się to z pewnymi kosztami, gdyż cały pobyt opłaca kuracjusz. Jednak ma on dowolność wyboru uzdrowiska, ośrodka oraz rodzaju pobytu. Nie potrzebne jest również skierowanie. Należy jedynie pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu pobytu.


Podziel się:

W tej kategorii:


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do biura stacjonarnego w Nowym Targu przy ul. Waksmundzkiej 38.

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję