Informacje i rezerwacja

Hotel Sympozjum & SPA Kraków

Adres:
  • Kobierzyńska 47
  • 30-363 Kraków
  • Liczba odsłon: 1531

Hotel Sympozjum&SPA to klasyczny hotel dogodnie zlokalizowany niedaleko Centrum Krakowa, z wygodnym połączeniem z autostradą i lotniskiem. Hotel znajduje się w Krakowie, w odległości 2,8 km od Zamku Królewskiego na Wawelu. Kazimierz Jewish District jest oddalony o 2,8 km od hotelu Sympozjum & SPA, a stadion Cracovia - 2,8 km od obiektu. Najbliższym lotniskiem jest Kraków - Balice Airport, 10 km od obiektu.

Restauracja Rozmaryn serwuje dania kuchni polskiej na nowoczesny, lekki sposób. Cafe bar jest doskonałym miejscem na relaks przy drinku.

Kryształowe SPA obejmuje basen, sauny, Jacuzzi, gabinety do masażu i Kryształowy Hamman z kamiennymi, ogrzewanymi łożami do zabiegów.

 

SPA

Kryształowe SPA to miejsce, w którym natura otuli Państwa bogactwem minerałów i aromatów.
Nasze SPA pozwoli poznać uspokajającą moc ciepłych kamieni, regenerującą siłę masażu, oraz rewitalizującą potęgę zabiegów pielęgnacyjnych.


Oferujemy państwu szeroką gamę pielęgnacji i odnowy takie jak: masaże, zabiegi na twarz i ciało, pielęgnacja dłoni i stóp, rytuały typu Hammam. 
Osoby poszukujące relaksu i wyciszenia zapraszamy również do skorzystania z kąpieli w basenie, jak również z saun: suchej i parowej – mających dobroczynny wpływ na organizm oczyszczając go, relaksując, oraz wzmacniając odporność.
Oferujemy także pakiety zabiegów, karnety na basen i saune, oraz vouchery podarunkowe. Rytuały i ceremonie pielęgnacji ciała wykonujemy w 6ciu kameralnych gabinetach, w tym jeden dla dwojga.

Nasz profesjonalny personel pomoże Państwu poczuć się komfortowo podczas każdego zabiegu, a także zrelaksować w naszym pokoju wypoczynkowym.


Informacje dla go
ści Hotelu Sympozjum:

~ Kryształowe Spa jest czynne 7dni w tygodniu w godzinach 12.00 – 21.00

~ korzystanie z basenu dla gości z zewnątrz 15,00 zł/h; Dla gości hotelowych – gratis!

~ Posiadamy m.in. 2 pokoje relaksacyjne, 5 gabinetów zabiegowych oraz gabinet dla dwojga

~ sauna sucha + parowa 25zł/h
~ nieograniczony czas na strefie mokrej 60zł/dzień

~ zniżki dla gości hotelowych.

 

~ sauna sucha rozgrzana jest w godzinach 16.00-21.00, w przypadku chęci korzystania we wcześniejszych godzinach, prosimy o informację.
~ saunę parową uruchamiamy od pierwszego klienta (ona rozgrzewa się w ok 15min)

~ akceptujemy karty Multisport i OK System
~ Posiadamy w ofercie Vouchery podarunkowe, a także karnety na basen i saunę.

~ pełen cennik naszych zabiegów dostępny w zakładce menu oraz w recepcji SPA
~ terminy i rodzaje zabiegów prosimy ustalać w recepcji.


Kraków należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Podziwiają go Polacy, a goście z zagranicy stawiają na pierwszym miejscu wśród turystycznych atrakcji naszego kraju. Jednak czasem zapominamy, ze stolica Małopolski nie jest jednym skarbem tego regionu. Sprawdźcie, co warto zobaczyć tuż za granicami dawnej stolicy Polski!



Około 30 km na północ od Krakowa znajduje się prawdopodobnie najbardziej malownicza wieś w Polsce. To położony w środkowym biegu Prądnika Ojców, który pod względem krajobrazowym można porównać jedynie do tatrzańskich lub **pienińskich dolin**. Uzupełnieniem przyrody jest tu piękna drewniana zabudowa - dwa zamki, młyny i kilka innych atrakcji. Miasteczko otacza Ojcowski Park Narodowy - najmniejszy tego typu obszar chroniony w Polsce.

Największym skarbem Ojcowskiego Parku Narodowego jest zamek w Pieskowej Skale. Około 30 km na północ od Krakowa w przysiółku wsi Sułoszowa leżącej w górnej części Doliny Prądnika znajduje się renesansowa twierdza, której nazwa pochodzi prawdopodobnie od zdrobnienia imienia Piotr - Piesiek.Wybudowany w XIV w. zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli. Renesansową formę nadał mu w XVI w. ród Szafrańców. XVII i XVIII wiek to czas rządów Zebrzydowskich i Wielopolskich w Pieskowej Skale. Na przełomie XIX i XX w. zamek był bardzo zdewastowany. Fundacja założona przez Adolfa Dygasińskiego wykupiła zamek i przeznaczyła go na dom dla letników. Dzięki temu budowli udało się przetrwać do naszych czasów, a podczas prac remontowych w latach 1948-1963 przywrócono jej renesansowy wygląd. Obecnie jest tu ekspozycja Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu, prezentująca wystrój wnętrz z różnych epok od średniowiecza do XX w. oraz malarstwo angielskie.

Częścią Ojcowskiego Parku Narodowego parku jest zjawiskowa Dolina Prądnika. To najdłuższa i najbardziej urozmaicona okolica spośród pasa jurajskich dolin w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Wapienne skały tworzą tu skalne ściany, ciągnące się nawet kilkaset metrów wzdłuż obu brzegów Prądnika. Urwiska skalne zmieniają miejscami dolinę w kanion. Wiatr i woda nadały skałom fantazyjne formy i kształty, które znalazły odzwierciedlenie w odpowiednich nazwach - Igła Deotymy, Skamieniały Wędrowiec, Brama Krakowska, Rękawica czy Łamańce.

W pobliżu zamku na Pieskowej Skale można zobaczyć**jedną z osobliwości naszego kraju**. To słynna Maczuga Herkulesa - 25-metrowa skała o zadziwiającym kształcie, która powstała z wapieni skalistych poddawanych przez wieki działalności wody i wiatru. Na szczycie Maczugi znajduje się mały krzyż, a z nią samą wiążą się liczne legendy, m.in. o księciu Kraku czy czarnoksiężniku Twardowskim.

W parku jest około 220 jaskiń, grot i głębszych zagłębień skalnych. Najsłynniejszą jest Grota Łokietka, nazywana też Królewską. Leży ona na stokach Góry Chełmowej (478 m n.p.m.). Według legendy książę Łokietek ukrywał się tutaj przed ścigającymi go wojskami króla czeskiego Wacława. Grota jest oświetlona i udostępniona do zwiedzania. Inną znaną jaskinią jest Jaskinia Ciemna, którą tworzą groty połączone ze sobą skalnymi przejściami.

Niecałe 40 km na południe od Krakowa znajduje się Kalwaria Zebrzydowska - najważniejsze po Jasnej Górze sanktuarium w Polsce i jeden z najcenniejszych polskich zabytków. Do sanktuarium należy bazylika MB Anielskiej, klasztor ojców bernardynów i zespół ponad 40 kaplic, rozsianych pośród kalwaryjskich dróżek, prowadzących wśród lasów i pól, a liczących prawie 15 km. To najstarsza i największa w Polsce kalwaria, wybudowana w XVII wieku na wzór jerozolimskiej Drogi Krzyża. Wzniósł ją wojewoda krakowski Mikołaj Zebrzydowski. Kościół i klasztor usytuowane są u szczytu góry Żar, a w pobliskich lasach wkomponowano w krajobraz stacje Męki Pańskiej (m.in. ratusz Piłata, Ogrójec, pałac Heroda, Wieczernik, domek Matki Bożej, dom Annasza i dom Kajfasza), wykonane według projektów włoskich i niderlandzkich architektów. Opiekunami sanktuarium są od samego początku franciszkanie obserwanci, zwani w Polsce bernardynami. Pierwsi zakonnicy przybyli do Kalwarii w roku 1604, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła i 
klasztoru.

Brak zdjęć
  • Pakiet pobytowy

    Pakiet pobytowy

    W skład pakietu wchodzą:

    • 7 noclegów w komfortowych pokojach*,
    • śniadania w formie bufetu.


    Dodatkowo ośrodek oferuje:

    • wstęp na basen bez ograniczeń,
    • usługi SPA z rabatem dla grup 15 %.

    Opłata miejscowa (klimatyczna): 1,60zł/osoba za dobę płatna gotówką w recepcji obiektu.
    Parking dodatkowo płatny 30 PLN/dobę samochód osobowy dla autokaru 50 PLN/dobę.

    *Możliwość rezerwacji dowolnej ilości dni.
    Szczegóły ceny oraz terminy, podawane na zapytanie.
    Zniżki dla grup zorganizowanych, min. 10 osób.

    Cena: od 1 260,00 pln / os.
    Zapytanie rezerwacyjne »

Komentarze:


  • * - pola wymagane

Kontakt z obiektem:

  • captcha
  • * - Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję