Informacje i rezerwacja

Geovita Lądek Zdrój

Adres:
  • Graniczna 14
  • 57-540 Lądek Zdrój
  • Liczba odsłon: 13531

Opis obiektu i zakwaterowanie:

Geovita posiada pokoje 1, 2 os. oraz apartamenty 2  i 3 os. (łącznie 111 miejsc), wszystkie pokoje z łazienką, suszarką do włosów, TV sat, radio, telefonem. Do dyspozycji Gości: restauracja, Chata grillowa (na ok.100 miejsc), kawiarnia z tarasem letnim, 3 sale konferencyjne (18-100 miejsc), baza zabiegowa odnowy biologicznej, hydroterapia (kąpiel perełkowa i solankowa, masaże podwodne i wirowe); fizykoterapia (diadynamik, interdyn, ultradźwięki, galwanizacja, jonoforeza); aerozoloterapia, termoterapia (okłady parafinowe i borowinowe), kinezyterapia, aquawibron, masaże lecznicze, sauna z minibasenem. Dzieci do lat 4 bez świadczeń - GRATIS. Ośrodek nie przyjmuje zwierząt.

Profile lecznicze: Wypoczynek, Urologiczny, Układ pokarmowy, Reumatyczny, Narządy ruchu
Rodzaje zabiegów: Termoterapia, Rehabilitacja, Masaże, Kinezyterapia, Hydroterapia, Fizykoterapia, Aerozoloterapia

Wyżywienie:

 Śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje serwowane. Posiłki w godzinach: śniadanie od 8.30-10.00, obiad 13.30-14.30, kolacja 18.00-19.00

W cenie:

  • parking monitorowany.

Rozrywka i sport:

  • solarium, 
  • minisiłownia, 
  • kort tenisowy, 
  • boisko do siatkówki/koszykówki i badmintona, 
  • bilard, 
  • tenis stołowy,
  • możliwość zorganizowania przejażdżki bryczkami lub samochodami terenowymi.

Informacje dodatkowe:

  • doba hotelowa od godz. 14.00 do godz. 12.00
  • honorujemy karty płatnicze
  • obsługa w języku angielskim, niemieckim
  • możliwość wyboru diety wegetariańskiej, niskokalorycznej dla osób z cukrzycą oraz diety bezglutenowej
  • w ośrodku można leczyć choroby reumatyczne, choroby narządów ruchu, układu trawiennego i moczowego
  • odległość od centrum 1800 m, od turystycznego przejścia granicznego do Czech 4 km, od Opola 110 km,  od Wrocławia 110 km
  • kompleksy dla narciarzy w odległości 15 km - Czarna Góra, Kamienica, Bielice wyposażenie sal konferencyjnych: rzutnik folii, rzutnik slajdów, rzutnik multimedialny, ekrany, tablica flip-chart, sprzęt audio-video, nagłośnienie, klimatyzacja.

 

Lądek Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce i Europie, samo położenie miejscowości jest bardzo atrakcyjne. Dla gości preferujących niezbyt forsowne spacery, idealna jest sieć dróg na zboczach Trojaka, Królówki i Dzielca.

Ratusz Zabytki Fontanna

Oto opis kilku z nich:

  • Arboretum

Łatwo zapomnieć o leczeniu udając się do lądeckiego Arboretum (koniec ul. Moniuszki) położonego na wysokości 475-500 m n.p.m, a więc najwyżej pośród wszystkich arboretów w Polsce. U podnóża południowo-wschodniej części Gór Złotych rosną tam wspaniałe, pomnikowe okazy kilkusetletnich dębów, buków, sosen i jodeł oraz wiele egzotycznych dla naszej szerokości geograficznej drzew i krzewów, np. szydlica japońska, metasekwoja chińska czy korkowiec amurski. Arboretum czynne jest od maja do października, choć szczególnie magnetyczne wydaje się wiosną, gdy zakwitają częste w nim azalie i różaneczniki. Arboretum jest czynne w okresie wiosennym i letnim od 10-18.

  • Trojak - Zamek Karpień

Dalsze spacery (do 4 godzin) to wejście na Trojak 766 m n.p.m. Idziemy szlakiem niebieskim od "Jerzego" do góry. Z tarasu widokowego na Trojaku, przy dobrej widoczności, można zobaczyć panoramę Gór Złotych, Bialskich, Masywu Śnieżnika, Krowiarek i dolinę Białej Lądeckiej. Dalej z Trojaka szlakiem niebieskim można dojść do Rozdroża Zamkowego i wielką okólną wrócić do Lądka lub dalej szlakiem niebieskim i zielonym dojść do ruin zamku Karpień. Ewentualnie szlakiem zielonym w kierunku Przełęczy Lądeckiej do kaplicy leśników i myśliwych w miejscu byłej wsi Karpów - powrót do Lądka wielką okólną lub ul. Zamkową.

Trojak Trojak Trojak

  • Lądecki szlak spacerowy

Szlak spacerowy oznakowany kwadratami biało czerwonymi - czas przejścia ok. 4 godz. Wędrówkę najlepiej rozpocząć od BORT PTTK, przejść przez most na Białej Lądeckiej dalej Dzielec - wieś Stójków, most na Białej Lądeckiej - Stołowe Skałki - źródło Św. Antoniego - Królówka - ruiny zamku Karpień - Rozdroże Zamkowe - Trojak - Rozdroże południowe - źródło Św. Jadwigi - arboretum – BORT PTTK.

  • Przejście graniczne Lutynia - Trawna

Ulicą Wolności, szlakiem żółtym idziemy do Przełęczy Lądeckiej, przekraczamy granicę (obwiązuje paszport dla dzieci do lat 18 - policja czeska często sprawdza i wystawia duze mandaty) i po 200 m widok na dolinę potoku Jawornik, a dalej przy dobrej widoczności Jezioro Nyskie. Idąc dalej szlakiem żółtym po 8 km dochodzimy do miasteczka Jawornik (można dojechać autobusem - we wsi Trawna, ok. 500 m od granicy, jest przystanek). Powrót z Przełęczy Lądeckiej przez Lutynię. Możliwy przejazd samochodem - nowa droga. na Przełęczy Lądeckiej.

  • Borówkowa

Od przełęczy lądeckiej zielonym szlakiem dochodzimy do na szczyt Borówkowej 899 m - gdzie znajduje się wybudowana przez Repulikę Czeską wieża widokowa (wstęp wolny) - skąd piękny widok na całe wschodnie i środkowe Sudety, Kotlinę Kłodzką i pogórze sudeckie.

Borówkowa Borówkowa BorówkowaBorówkowa Borówkowa Borówkowa Borówkowa Borówkowa Borówkowa 

  • Wrzosówka

Z części uzdrowiskowej idziemy ul. Wolności do wsi Lutynia. Za ośrodkiem "Nad Potokiem" GEOVITA drogą w lewo można dojść do punktu widokowego na zboczach Modzela - piękny widok na Masyw Śnieżnika i Krowiarki - tą samą drogą należy wrócić. Dalej wieś Lutynia, za skrzyżowaniem obok kawiarni w lewo dojście do Wrzosówki. Na uwagę zasługuje niewielka galeria obrazów "Kajówka" (tylko w sezonie letnim) oraz odrestaurowany przez strażaków lądeckich kościółek. Powrót przez Przełęcz Lądecką lub przez wieś Wojtówka lub trasą, którą się przyszło.

  • Góra Trzech Krzyży

Za mostem Św. Jana wejście na teren Osiedla Słonecznego, dalej do góry na szczyt z widocznymi Trzemółtym kolorze. Ze szczytu widać panoramę miasta Lądka Zdroju, dalej Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Krowiarki.

Cierniak - Jaskinia Radochowska

Szlakiem niebieskim doliną Białej Lądeckiej przez Cierniak (595 m n.p.m.) do Jaskini Radochowskiej. Na Cierniaku kaplica MB - miejsce pątnicze, pozostałość po kalwarii. Dalej przez potok Jaskiniec do Jaskini Radochowskiej - należy mieć własne źródło światła.

  • Park Zdrojowy

Park Zdrojowy Park Zdrojowy Park Zdrojowy

Atrakcje okolicy:

Złoty Stok

  • Kopalnia złota 

Funkcjonuje ona od XIII wieku,a w jej skład wychodzi 300 km sztolni, szybów i chodników rozmieszczonych aż na 21 poziomach, a przez ponad 700 lat w kopalni wydobyto 16 ton czystego złota. Kilkanaście lat temu stworzono w niej Podziemną Trasę Turystyczną "Kopalnia Złota", która obejmuje dawne sztolnie (między innymi Sztolnię Książęcą z XV wieku, o długości 250 metrów), oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad o wysokości 8 metrów. Można tu także własnoręcznie wybić pamiątkową monetę- replikę XVI wiecznego złotostockiego dukata, lub spróbować swoich sił w płukaniu złota. Kopalnię mozża zwiedzać pieszo, podziemnym tramwajem lub łodzią, która pływa zalanymi korytarzami.

Bystrzyca Kłodzka

  • Kościół św. Michała Archanioła

Jeden z najciekawszych obiektów sakralnych na Dolnym Śląsku, głównie dzięki temu, że zachowało się w nim wiele oryginalnie średniowiecznych elementów, takich jak gotyckie portale, czy zabytkowa chrzcielnica.

  • Muzeum Filumenistyczne 

Muzeum przedstawia historię ognia w naszym kraju. Prezentuje bardzo popularne w okresie międzywojennym kolekcje zapałczanych etykiet- w zbiorach placówki znajduje się pół miliona zarówno polskich, jak i zagranicznych eksponatów. Oprócz tego, w muzeum znajdziemy także przedmioty służące do niecenia ognia na przestrzeni wieków: od prymitywnych krzemieni po współczesne zapalniczki.

  • Pręgierz

Postawiony został w 1566 roku, ale do dziś niepokój wzbudzić w nas mogą wyryte na kamiennej podstawie łacińskie słowa: "Deus impios punit" (Bóg karze bezbożników). Szczególnie, jeśli uświadomimy sobie, że dawniej, był on narzędziem wymierzania kary, a unieruchomieni na długie godziny przy pręgierzu wystawiani byli na chłostę, szyderstwa i kaprysy pogody. Obecne odnajdziemy go na Małym Rynku.

Kletno

  • Jaskinia Niedźwiedzia

Przez wielu uważana za najpiękniejszą jaskinię w Polsce, została odkryta przypadkowo w 1966 podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru. Jest to najdłuższa w naszym kraju jaskinia, która dzięki unikatowemu mikroklimatowi posiada zachwycającą szatę naciekową wybarwioną różnokolorowymi polewami zawdzięczającymi swoje barwy domieszkom różnych metali. W jaskini zachowało się wiele szczątków zwierząt plejstoceńskich, a w jednej z polew dostrzec można zatopiony szkielet nietoperza.

Do Jaskini Niedźwiedzia od parkingu trzeba dojść pieszo ok. 15 min. w drodze można zwiedzić Muzeum Kopalni Uranu. Na przeciwko parkingu znajduje się Muzeum Ziemi Dolnego Śląska z dinozaurami naturalnej wielkości i koloru.

Kłodzko

  • Kłodzka starówka

 Kłodzka Starówka otoczona jest dookoła zabytkowymi kamieniczkami, a charakterystycznym i najbardziej rozpoznawalnym obiektem miasta, usytuowanym na rynku w niedalekim sąsiedztwie Twierdzy jest Ratusz.

  • Muzeum Ziemi Kłodzkiej

 Muzeum Ziemi Kłodzkiej to miejsce dla miłośników kultury i sztuki. Bogate zbiory muzealne, wystawy, koncerty i wernisaże sprawiają, że kłodzkie muzeum jest jednym z największych i najciekawszych na Dolnym Śląsku.

  • Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna obok twierdzy jest jedną z najciekawszych atrakcji miasta. Przyciąga do Kłodzka wielu turystów, którzy spacerując podziemnymi przejściami odkrywają na każdym kroku ślady historii.

  • Twierdza Kłodzka

Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Kłodzka jest niewątpliwie Twierdza, znajdująca się na Górze Fortecznej o wysokości 369 m n.p.m.

Duszniki Zdrój

  • Młyn papierniczy

 Jest to najstarszy w Europie Środkowej, bo działający od 400 lat młyn papierniczy. Mieści się tu Muzeum Papiernictwa, w którym można sprawdzić jak powstaje papier czerpany ręcznie, a nawet samemu spróbować go wykonać.

  • Kościół Parafialny PW Piotra i Pawła 

Warto odwiedzić go choćby po to, by zobaczyć unikalną ambonę w kształcie paszczy wieloryba.

  • Międzynarodowy Festiwal Chopinowski (pierwsza połowa sierpnia)

Odbywa się na pamiątkę wizyt kompozytora w Dusznikach, który docenił zbawienny wpływ lokalnych wód na jego zdrowie, a przy okazji dał dwa koncerty. Biorą w nim, udział najznakomitsi współcześni pianiści i wykonawcy muzyki Chopina.

Kudowa Zdrój

  • Skansen Pstrążna 

Gromadzi zabytkowe obiekty z terenu Sudetów takie jak na przykład wyposażone budynki mieszkalne, kuźnię wiejska czy ozdobne ule, wykonane przez artystę ludowego. Oprócz tego, organizowane są tu różne imprezy folkowe i nie tylko, na przykład Święto Pieczonego Ziemniaka, podczas którego można poznać wiejskie obyczaje związane z tym warzywem i oczywiście spróbować najróżniejszych ziemniaczanych przysmaków.

  • Czermna

 Miasto słynie z barokowej Kaplicy Czaszek, której dekorację stanowi 3 tysiące czaszek i piszczeli gromadzonych w kaplicy, należących do ofiar wojen na Ziemiach Kłodzkich i epidemii cholery w 1680 roku. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka, a jej powstanie, zbieranie szczątków, ich impregnacja oraz układanie zajęło aż osiem lat. Warto dodać, że jest to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

  • Muzeum Żaby

Mieszczące się w budynku obok Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych, to oryginalne muzeum gromadzi ponad 3000 eksponatów różnego typu: od zabawek z wizerunkiem żaby, po prawdziwe spreparowane płazy.

  • Muzeum zabawek 

Wśród zebranych tutaj przedmiotów znajdziemy między innymi zabawki z przełomu wieków XIX i XX, pozytywki, lalki, samochodziki, miniaturowe mebelki- słowem wszystko to, co pozwoli nam cofnąć się w czasie do okresu dzieciństwa.

  • Dawne Rzemiosła

 Zawód rymarza, kowala, kaletnika, czy bednarza- dziś kojarzą nam się raczej ze skansenem. A jeszcze całkiem niedawno były to jedne z najbardziej popularnych form usług. W muzeum można zobaczyć najróżniejsze narzędzia, przyrządy i przedmioty oraz same wyroby rzemieślnicze. Do dyspozycji odwiedzających są przewodnicy, którzy w ciekawy sposób potrafią opowiadać o Dawnych Rzemiosłach.

Wambierzyce

  • Sanktuarium Maryjne w Wambierzycach

 Wambierzyckie sanktuarium maryjne zwane Dolnośląską Jerozolimą, czyli bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka, stanowi prawdziwą perłę wśród zabytków ziemi kłodzkiej. Najstarsze dokumenty pisane w języku łacińskim z roku 1417 podają pierwotną nazwę Wambierzyc: albertvilla, czyli po niemiecku albertsdorf. Z biegiem czasu uproszczono wymowę na albendorf. Przybywający tu licznie czesi przyjęli własną nazwę tego pielgrzymkowego miejsca: vamberice. W roku 1945 wyraźnie czeski źródłosłów posłużył do ustalenia polskiej nazwy wambierzyce. Pierwotna ustna tradycja spisana w xviii wieku odsłania początki kultu maryjnego w wambierzycach.

Źródło: www.ladek.com.pl , www.ladek-zdoj.com.pl

Ośrodek

Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój

Pokoje

Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój

Spa & Wellness

Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój

Sala Konferencyjna

Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój

Restauracja / Bar

Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój

Rekreacja

Geovita Lądek Zdrój Geovita Lądek Zdrój
  • Pakiet Wczasy zdrowotne

    Pakiet Wczasy zdrowotne

    W skład pakietu wchodzą:

    • 7 noclegów w komfortowych pokojach,
    • całodzienne wyżywienie.,
    • konsultacja lekarska.

    Zabiegi lecznicze:

    • 10 zabiegów leczniczych według wskazań lekarza,
    • 1x masaż w fotelu masującym,
    • 1x godzinny relax w saunie,
    • korzystanie z sali gimnastycznej,
    • bilard,
    • tenis,
    • boisko do siatkówki/koszykówki,
    • kort tenisowy do badmintona.

    Dodatkowo ośrodek oferuje:

    • bezpłatny parking,
    • biblioteczka,
    • plac zabaw dla dzieci,
    • opłata za zwierzaka 20 zł/doba,
    • dopłata do diety 20 zł/doba,
    • dodatkowe poza pakietem zabiegi odnowy biologicznej i rehabilitacji w ośrodku obiektu.

    Opłata klimatyczna wynosi 4,40 zł za osobę za dobę płatne w recepcji obiektu gotówką. 

    Cena: od 880,00 pln / os.
    Zapytanie rezerwacyjne »
  • Pakiet Senior 60+

    Pakiet Senior 60+

    W skład pakietu wchodzą:

    • 7 noclegów w komfortowych pokojach,
    • całodzienne wyżywienie.,
    • konsultacja lekarska.

    Zabiegi lecznicze:

    • 4 zabiegi lecznicze według wskazań lekarza,
    • 1x masaż w fotelu masującym,
    • 1x godzinny relax w saunie,
    • korzystanie z sali gimnastycznej,
    • bilard,
    • tenis,
    • boisko do siatkówki/koszykówki,
    • kort tenisowy do badmintona.

    Dodatkowo ośrodek oferuje:

    • bezpłatny parking,
    • biblioteczka,
    • plac zabaw dla dzieci,
    • opłata za zwierzaka 20 zł/doba,
    • dopłata do diety 20 zł/doba,
    • dodatkowe poza pakietem zabiegi odnowy biologicznej i rehabilitacji w ośrodku obiektu.

    Opłata klimatyczna wynosi 4,40 zł za osobę za dobę płatne w recepcji obiektu gotówką. 

    Cena: od 799,00 pln / os.
    Zapytanie rezerwacyjne »

Komentarze:


2017-11-27 ~Mirosława, Katowice

Fantastyczny wypoczynek. Najwyższej jakości obsługa, doskonała kuchnia. Zabiegi fizykoterapeutyczne na najwyższym poziomie. Każdy gość traktowany jest wyjątkowo- gorąco polecam!!!

ocena obiektu: 5

2014-06-24 ~Albert, Żagań

Godny polecenia

ocena obiektu: 5


  • * - pola wymagane

Kontakt z obiektem:

  • captcha
  • * - Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.


O nas

SanatoriaSpa.pl powstał z myślą o promowaniu zdrowia witalnego oraz aktywnego wypoczynku, którego zaznać można w sanatoriach i ekskluzywnych ośrodkach SPA & Wellness prezentowanych na portalu. Wybierz swój ulubiony sposób wypoczynku: relaks, aktywność fizyczna, odnowa biologiczna, leczenie. Znajdziesz u nas bazę sanatoriów i hoteli SPA & Wellness w Polsce wraz z bogatą prezentacją samych Ośrodków, jak i ich oferty pobytowej. Doradzimy odpowiednie miejsce oraz pakiet pobytowy. Sprawdź nas i naszych kontrahentów. Zamów już dziś!

Zapraszamy do kontkatu: biuro@sanatoriaspa.pl

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję